Kdy?

28. 2., 14. 3., 28. 3., vždy od 19 do 21 hodin.

Kde?

Kde: Centrum Světla, Vyšehradská 43, Praha 2

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení a bližší informace je Vám k dispozici e-mailová adresa iva@adlerova.cz nebo kontaktní formulář.

Cena:

250 Kč za jeden večer

Platba je možná na místě, můžete poukázat také předem na číslo účtu 2701745979/2010 Fio banka. Jako variabilní symbol použijte datum konání semináře ve tvaru 2023MMDD a do poznámky připište své jméno.

S sebou - pohodlné oblečení pro pohyb i relaxaci.

.

Nový pohled na staré jistoty – imaginace jako metoda poznání

Způsob vidění a myšlení, který se učíme už od školky, je jako slepé zrcadlo. Když opustíme způsob myšlení, který redukuje smysl slov na "to je to" a uvažuje v kauzalitách, začneme rozvíjet vnímání světa více než pěti smysly. Pak najdeme znovu bohatství obrazného myšlení. Najdeme intuici, imaginaci i porozumění beze slov. Analogie a imaginace nám přinesou jiný pohled na staré „jistoty“ a budou se postupně skládat v ucelený, daleko zajímavější obraz světa. Dovedou nás k pochopení projevů univerzálních principů ve všem, co vidíme, co se děje okolo nás a pomohou nám najít jedinou skutečnou jistotu, o kterou se můžeme opřít – naši vnitřní autoritu.

Přijďte objevovat své vnitřní bohatství, navzájem se podporovat a rozvíjet v dialogu, dovolte si hrát si s barvami a tvary, obrazně a pak i doslova, v kresbě nebo malbě, výtvarné potřeby budou k dispozici. Nepotřebujete žádné vědecké ani výtvarné vzdělání, protože svým způsobem všechno víme, jen se potřebujeme rozpomínat. .

Zajímá Vás, co to je obrazné myšlení? Přečtěte si s předstihem třeba velikonoční článek z mého blogu Cibulové slupky a Kosmické vejce.

Těším se na společné setkání.