klastrové myšlení
Reklama, Mefisto a jasnovidnost
17. 1. 2022
origen, psychologie, terapie, komunikace, konzultace, facilitace
Mlč, já už si o tom něco myslím a nic jiného nechci slyšet!
20. 6. 2022
Zobrazit vše

Ozvěny obrazů – text pro sborník LOGOS

alchymie, psychologie, imaginace

Ráda bych Vás pozvala ke čtení nejen mého textu, nazvaného Ozvěny obrazů, ve sborníku Logos 2020, který vydává nakladatelství Trigon. Sborník vychází s podtitulem Alchymie slova, s obrazem Martina Stejskala na obálce.

Text je věnovaný mému oblíbenému tématu, návratu k bohatství slov a k obraznému myšlení, de Vám nabídku jen krátkou ukázku:
„Pokud lidé rozumějí symbolické řeči, v bohatosti slov hledají to společné. Pak setkávají v rozhovoru jedinečné vzory společného uměleckého díla, v křížení osnovy a útku, horizontály a vertikály. Slova vyprázdněná, kterým byla upřena jejich plodnost, nic takového nedovolují. Naopak zatěžují výměnu subjektivitou, a tak se ztrácí nejenom smysl, ale i sama možnost setkávání se v dialogu. Prázdná řeč izoluje, lidé si zůstávají navzájem neznámí a neteční, nedotčení. Hrozí, že ustrnou bezduší, nevědomí si svého bohatství…“

Sborník, ve kterém najdete řadu zajímavých autorů a textů si můžete zakoupit v e-shopu nakladatelství Trigon .

Pokud Vás zajímá myšlení v analogiích, obrazná řeč symbolů a trénink tohoto celostního vidění světa v souvislostech, který posílí Vaši intuici a dovolí Vám být nejméně o krok napřed před suchými analýzami, ozvěte se mi na iva@origen.cz, ráda pro Vás budu lektorovat workshop.